d&b audiotechnik E8 – reprobox

d&b reprobox E8

E8 je vysoce výkonný, 2-pásmový reprobox, využívající koaxiální reproduktor. E8 může být využit pro aplikace s mluveným slovem i hudbou, jako samostatný širokopásmový systém anebo ho lze začlenit do velikého systému distribuovaného zvuku. S přidáním subwooferových reproboxů E12X  v pasivním nebo aktivním módu (je napájen samostatným kanálem zesilovače nebo pasivně oddělen ze stejného kanálu zesilovače jako E8) nebo s jakýmkoli basovým reproboxem z E-series. Může také snadno reprodukovat hlasitý hudební program. Mnohostranný tvar skříně umožňuje použití ve svislé nebo vodorovné poloze, stejně tak jako pódiový monitor. E8 má vyzařovací charakteristiku 90°x 50°.  Horna HF driveru je jednoduše otočitelná od 90°, po sejmutí ochranné mřížky, která je přichycena dvěma rychloupínacími šrouby.

E8 je vyrobena z polyurethanové tvrdé pěny s velmi odolnou povrchovou úpravou, která zajišťuje dlouhodobou vzhledovou stálost. Na vrchní straně reproboxu je zapuštěné madlo a na dolní straně hnízdo pro reproduktorový stativ. Přední strana reproduktoru je chráněna pevnou kovovou mřížkou, která je vyplněna akusticky transparentní pěnou. Zadní část reproboxu E8 je osazena dvěma konektory EP5 nebo NL4 zapojenými paralelně. K dispozici jsou provedení ve speciálních barvách a voděodolné provedení.

Reprobox E8 může být vybuzen pouze zesilovači společnosti d&b audiotechnik a to D6 nebo D12, kdy kanál zesilovače je nutno nakonfigurovat pro reprobox E8. V konfiguraci E8-X může být reproduktor E8 napájen paralelně se subwooferem E12X-SUB.

Podrobnější informace o jednotlivých nastaveních zařízení d&b audiotechnik jsou k dispozici  v uživatelském návodu příslušného reproboxu či zesilovače.

Specifikace

Reproduktory  8″ driver / 1″ compression driver
Max.akustický tlak (1M, ve volném prostoru)  s D6/D12          126 dB  / 129 dB SPL
Zatížitelnost (RMS / peak 10 ms)  150 / 800 W
Frekvenční rozsah (-5 dB)  62 / 120 Hz – 18 kHz
Úhel vyzařování (h x v)  90° x 50°
Reproduktorů na kanál zesilovače  D6 / D12          4
Rozměry mm (V x Š x H)  390 x 232 x 223
Hmotnost v kg  7,3

Dokumentace

♦ E8_Manual_1.3EN.PDF

Stránky výrobce

http://www.dbaudio.com/systems/category/series/detail/black-range/e-series/e8-loudspeaker.html