d&b audiotechnik V-SUB – line array reprobox

d&b reprobox V-SUB

V-SUB je pasivní, kardioidní, basový reprobox, napájený jedním kanálem zesilovače. V reproboxu jsou umístěny dva reproduktory s velkou výchylkou v postavení pro kardioidní vyzařování. 18” reproduktor je osazen v konstrukci bass-reflex s přední stranou směrující dopředu a 12” reproduktor v konstrukci dvoukomorový bandpass s vyzařováním na zadní stranu. Kardioidní vyzařovací charakteristika, vyplývající z tohoto přístupu, zabraňuje nežádoucí energii za systémem, která výrazně snižuje dobu dozvuku za nízkých frekvencí a poskytuje nejvyšší přesnost basů. V-SUB je konstruovaný pro doplnění V8 a V12 line array v různých použitích jako grandstack nebo jako zavěšený v line array nad V8 a V12.

Reprobox V-SUB je vyroben z voděodolné překližky s velmi odolnou povrchovou úpravou PCP (Polyurea Cabinet Protection) a společně zajišťují dlouhodobou vzhledovou stálost. Dále je vybaven čtyřmi madly po stranách, čtyřmi otočnými koly na zadní straně a závitem M20 v horním panelu pro umístění distanční tyče.

Přední strana reproboxu je chráněna pevnou kovovou mřížkou, která je vyplněna výměnnou akusticky transparentní pěnou. Zadní část reproboxu V-SUB je osazena dvěma konektory EP5 nebo NL4 zapojenými paralelně.

Na spodní straně reproboxu jsou umístěny dvě úzké lyžiny, chránící spodní část skříně před poškrábáním.

Na přání pak může být reprobox vybaven přepravním víkem, které zabraňuje poškození čelní strany reproboxu.

Reprobox B4-SUB může být vybuzen pouze zesilovači společnosti d&b Audiotechnik, a to D6 nebo D12, kdy kanál zesilovače je nutno nakonfigurovat pro reprobox V-SUB.

Podrobnější informace o jednotlivých nastaveních zařízení d&b Audiotechnik jsou k dispozici v uživatelském návodu příslušného reproboxu či zesilovače.

Specifikace

Reproduktory  Front 18″ driver, Rear 12” driver
Max.akustický tlak (1M, ve volném prostoru)  D12 133 dB SPL
Zatížitelnost (RMS / peak 10 ms)  800 / 3200 W
Frekvenční rozsah (-5 dB)  37 Hz – 115 Hz
Úhel vyzařování (h x v)
Reproduktorů na kanál zesilovače  D12  2
Rozměry mm (V x Š x H)  606 x 700 x 728
Hmotnost v kg  64

Dokumentace

♦ V-Series_Brozura.PDF
♦ V-SUB_Manual_1.3EN.PDF

Stránky výrobce

http://www.dbaudio.com/systems/category/series/detail/black-range/v-series/v-subwoofer.html