d&b audiotechnik monitor – MAX12

Monitor MAX12 d&b audiotechnik

Reprobox MAX12 je menší z řady monitorů MAX d&b Audiotechnik.

Je to dvoupásmový reprobox osazený 12″ reproduktorem 2″ driverem umístěným koaxiálně. Díky koaxiálnímu provedení má reprobox velmi nizký profil.

Reprobox MAX12 zaručuje vysokou polohovou stabilitu, vysoké SPL, odolnost vůči zpětné vazbě, vysoce věrný přenos vokálů a tedy jasný a vyvážený zvuk.

Reprobox MAX12 je vyroben z voděodolné překližky a společně s velmi odolnou povrchovou úpravou zajišťují dlouhodobou vzhledovou stálost.

Je vybaven dvěmi madly po stranách, která jsou pevnou součástí skeletu a závitovou vložkou M10, která slouží k instalaci redukce pro použití na stativu.

Přední strana reproboxu je chráněna pevnou kovovou mřížkou, která je překryta výměnnou akusticky transparentní pěnou. Reprobox MAX12 je osazena dvěma konektory EP5 nebo NL4 zapojenými paralelně.

Reproboxy MAX12 můžou být vybuzeny pouze zesilovači d&b Audiotechnik D6 nebo D12. A to buď v módu „pasivním“, kdy je použit jeden kanál zesilovače pro daný reprobox. Nebo v módu „Aktivním“ kdy je daný reprobox vybuzen oběma kanály zesilovače. Zesilovače je vždy nutno nakonfigurovat pro daný reprobox. V případě MAX12 se zapojují paralerně maximálně dva reproboxy.

Reproboxy řady MAX jsou jediné reproboxy d&b Audiotechnik, které lze vybudit také jinými zesilovači než D6 a D12 při splnění potřebných podmínek.

Podrobnější informace o jednotlivých nastaveních zařízení d&b Audiotechnik je k dispozici  v uživatelském návodu příslušného reproboxu či zesilovače.

Specifikace

Reproduktory 12″ driver / 2″ coaxial mounted compression driver
Max.akustický tlak (1M, ve volném prostoru)
D6 v pasivním módu 130 dB SPL
D12 v pasivním módu 134 dB SPL
D12 v aktivním módu 135 dB SPL
Zatížitelnost (RMS / peak 10 ms)  250 / 1200 W/8Ω
Frekvenční rozsah (-5 dB)  65 / 18 kHz
Úhel vyzařování (h x v)  80° conical
Reproduktorů na kanál zesilovače  D6 / D12 2 / 2 (pasivní mód)
Reproduktorů na kanál zesilovače D12 2 (aktivní mód)
Rozměry mm (V x Š x H)  324 x 486 x 425
Hmotnost v kg  22

Dokumentace

♦ Stage_monitors_Brozura.PDF
♦ MAX12_Manual_5.1EN.PDF

Stránky výrobce

http://www.dbaudio.com/systems/category/series/detail/black-range/monitors/max12-monitor.html