d&b audiotechnik Qi-SUB – basový reprobox

d&b reprobox Qi-SUB

Qi-SUB je instalační verze reproboxu Q-SUB. Je s reproduktorem Q-SUB akusticky naprosto kompatibilní. Rozdíl je pouze v konstrukčním zpracování.

Qi-SUB je pasivní nízkokompresní basový reprobox Bass-reflexové konstrukce. Je osazen jedním 18″ reproduktorem s vysokou výchylkou. Jeho frekvenční rozsah je od 40 Hz do 130 Hz.

Při vybuzení zesilovačem D12 je k dispozici technologie d&b SenseDrive.

Qi-SUB je mechanicky kompatibilní s reproboxy Qi1, Qi7 a Qi10.

Reprobox Qi-SUB je vyroben z voděodolné překližky a velmi odolná povrchová úprava zajišťuje dlouhodobou vzhledovou stálost.

4 závitové vložky, o velikosti závitu M10 na každé z bočních stran, slouží k upevnění nosného systému a poskytuje variabilní nastavení vyzařovacích úhlů systému.

Přední strana reproboxu je chráněna pevnou kovovou mřížkou která je vyplněna akusticky transparentní pěnou. Zadní část reproboxu Qi-SUB je osazena dvěmi konektory EP5 nebo NL4 zapojenými paralelně.

Na spodní straně reproboxu jsou umístěny čtyři gumové podložky chránící spodní část skříně před poškrábáním. Na horní straně jsou vyfrézovány otvory odpovídající velikostí gumovým podložkám na spodní straně. Díky tomu podložky do otvorů zapadnou v případě skládání reproboxů na sebe a je zabráněno nechtěnému pohybu.

Reproboxy Qi-SUB jsou také k dispozici v různém barevném provedení.

Reprobox Qi-SUB může být vybuzen pouze zesilovači společnosti d&b audiotechnik a to D6 nebo D12, kdy kanál zesilovače je nutno nakonfigurovat pro reprobox Q-SUB.

Podrobnější informace o jednotlivých nastaveních zařízení d&b audiotechnik je k dispozici  v uživatelském návodu příslušného reproboxu či zesilovače.

Specifikace

Reproduktory 18″ driver
Max.akustický tlak (1M, ve volném prostoru)  D6 / D12 129/ 133 dB SPL
Zatížitelnost (RMS / peak 10 ms)  400 / 1600 W
Frekvenční rozsah (-5 dB)  40 Hz – 130 Hz
Úhel vyzařování (h x v)
Reproduktorů na kanál zesilovače  D6 / D12 2 / 2
Rozměry mm (V x Š x H)  488 x 580 x 669
Hmotnost v kg  37

Dokumentace

♦ Qi-Series_Brozura.PDF
♦ Qi_QiCSA-SUB_Manual_1.2EN.PDF

Stránky výrobce

http://www.dbaudio.com/systems/category/series/detail/black-range/q-series/qi-subwoofer.html