d&b audiotechnik Qi7 – line array reprobox

d&b reprobox Qi7

Qi7 je instalační verze reproboxu Q7. Je s reproboxem Q7 akusticky naprosto kompatibilní. Rozdíl je pouze v konstrukčním zpracování.

Qi7 je pasivní 2-pásmový reprobox s vyzařovacími úhly 75° x 40°.

V reproboxu jsou umístěny dva 10 „neodymové LF“ reproduktory a 1,3″ HF otočná tlaková horna s konstantní směrovostí a pasivní výhybkou. 10″ neodymové LF reproduktory jsou umístěny v bipolární pozici pro dosažení mimořádné vertikální směrovosti.

Vyzařovací charakteristika zůstává zachována ve frekvenčním rozsahu od 400 Hz do 16 KHz.

Reprobox Qi7 je určen jak pro použití ve vertikální poloze, v místech, kde je omezený prostor, tak pro použití v horizontální pozici v případě potřeby dosáhnutí maximálního horizontálního pokrytí.  Reprobox Qi7 je také možno použít pro doplnění klastru systému Qi1 na pozici posledního reproduktoru. Větším vertikálním vyzařovacím úhlem Qi7, oproti reproboxu Qi1 na této pozici, se zvětší pokrytí prostoru pod klastrem, tzv. „downfill“.

Reproduktor Qi7 však může být také použit jako samostatný plnohodnotný systém v kombinaci s basovými reproboxy Qi-Serie.

Čtyři závitové vložky, velikosti závitu M10 na každé z bočních stran, slouží k upevnění nosného systému a poskytuje variabilní nastavení vyzařovacích úhlů systému.

Reprobox Qi7 je vyroben z voděodolné překližky a velmi odolná povrchová úprava zajišťuje dlouhodobou vzhledovou stálost.

Přední strana reproduktoru je chráněna pevnou kovovou mřížkou, která je vyplněna akusticky transparentní pěnou. Zadní část reproboxu Qi7 je osazena dvěmi konektory EP5 nebo NL4 zapojenými paralelně.

Reproboxy Qi7 jsou také k dispozici v různém barevném provedení.

Pro reproboxy Qi7 může být použit pouze zesilovač d&b audiotechnik. A to D6 nebo D12. Daný kanál zesilovače je nutno nakonfigurovat pro daný reprobox. V případě Qi7 se zapojují paralelně maximálně dva reproboxy.

Podrobnější informace o jednotlivých nastaveních zařízení d&b audiotechnik je k dispozici  v uživatelském návodu příslušného reproboxu či zesilovače

Specifikace

Reproduktory 2 x 10″ driver / 1.3″ compression driver
Max.akustický tlak (1M, ve volném prostoru)  D6 / D12 134/ 138 dB SPL
Zatížitelnost (RMS / peak 10 ms)  400 / 1600 W
Frekvenční rozsah (-5 dB)  60 / 100 Hz – 17 kHz
Úhel vyzařování (h x v)  75° x 40°
Reproduktorů na kanál zesilovače  D6 / D12 2 / 2
Rozměry mm (V x Š x H)  580 x 308 x 410
Hmotnost v kg  21

Dokumentace

♦ Qi-Series_Brozura.PDF
♦ Qi7_Manual_1.2EN.PDF

Stránky výrobce

http://www.dbaudio.com/systems/category/series/detail/black-range/q-series/qi7-loudspeaker.html