d&b audiotechnik B4-SUB – basový reprobox

d&b reprobox B4-SUB

B4-SUB je pasivní, kardioidní, basový reprobox, napájený jedním kanálem zesilovače.V reproboxu jsou umístěny dva reproduktory s velkou výchylkou v postavení pro kardioidní vyzařování. 15” reproduktor je osazen v konstrukci bass-reflex s přední stranou směrující dopředu a 12” reproduktor v konstrukci dvoukomorový bandpass s vyzařováním na zadní stranu. Kardioidní vyzařovácí charakteristika, vyplývající z tohoto přístupu, zabraňuje nežádoucí energii za systémem, která výrazně snižuje dobu dozvuku na nízkých frekvencí a poskytuje nejvyšší přesnost basů. B4-SUB může být používán pouze položený na zemi.

Reprobox B4-SUB je vyroben z voděodolné překližky a velmi odolná povrchová úprava zajišťuje dlouhodobou vzhledovou stálost. Dále je vybaven dvěma madly po stranách, čtyřmi otočnými koly na zadní straně a závitem M20 v horním panelu pro umístění distanční tyče.

Přední strana reproboxu je chráněna pevnou kovovou mřížkou, která je vyplněna výměnnou akusticky transparentní pěnou. Zadní část reproboxu Q-SUB je osazena dvěma konektory EP5 nebo NL4 zapojenými paralelně. Při vybuzení zesilovačem D12 je kdispozici d&b SenseDrive technologie.

Na spodní straně reproboxu jsou umístěny dvě úzké lyžiny, chránící spodní část skříně před poškrábáním. Na horní straně jsou vyfrézovány otvory odpovídající velikosti lyžin na spodní straně. Díky tomu zapadnou v případě skládání reproboxů na sebe a je zabráněno nechtěnému pohybu.

Na přání pak může být reprobox vybaven přepravním víkem, které zabraňuje poškození čelní strany reproboxu.

Reprobox B4-SUB může být vybuzen pouze zesilovači společnosti d&b audiotechnik, a to D6 nebo D12, kdy kanál zesilovače je nutno nakonfigurovat pro reprobox B4-SUB.

Podrobnější informace o jednotlivých nastaveních zařízení d&b audiotechnik jsou k dispozici v uživatelském návodu příslušného reproboxu či zesilovače.

Specifikace

Reproduktory  Front 15″ driver, Rear 12” driver
Max.akustický tlak (1M, ve volném prostoru)  D6 / D12 128/ 131 dB SPL
Zatížitelnost (RMS / peak 10 ms)  500 / 2000 W
Frekvenční rozsah (-5 dB)  40 Hz – 150 Hz
Úhel vyzařování (h x v)
Reproduktorů na kanál zesilovače  D6 / D12 2 / 2
Rozměry mm (V x Š x H)  476 x 580 x 800
Hmotnost v kg  44

Dokumentace

T-Series_Brozura.PDF
B4-SUB_Manual_1.0EN.PDF

Stránky výrobce

http://www.dbaudio.com/systems/category/series/detail/black-range/t-series/b4-subwoofer.html